Patří k nim i Misijní dílo dětí Klubíčko pomáhající asi 3 milionům trpících dětí na celém světě. Ve frýdecké římskokatolické farnosti se v minulém roce k této pomoci přihlásilo Klubíčko, které sdružuje v současnosti asi 30 dětí ve věku 6 až 15 let. Svým počtem patří k největším Misijním klubíčkům dětí v České republice.

V sobotu 6. října se všechny tyto děti spolu se svými vedoucími zúčastní celostátního misijního kongresu dětí, který se koná v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně. Sejdou se zde s dalšími stovkami, snad tisíci, obdobně nadšených dětí, aby si pohovořily nejenom o své činnosti, ale také si vzájemně vyměnily zkušenosti a pobavily se. Formy jejich pomoci, jak získávat finanční prostředky pro trpící děti zejména v afrických zemích, jsou různé. Odřeknou si pamlsek, hračku a ušetřené peníze pak odešlou.

Peníze za sladkosti pro děti v Africe

Ale jsou to také již tradiční aktivity: misijní koláč - děti za pomoci dospělých napečou různé sladkosti, které pak společně prodávají za dobrovolný příspěvek, organizují misijní jarmarky, ten letošní se uskuteční ve frýdecké římskokatolické farnosti v neděli 21. října.

Budou se na něm prodávat například misijní kalendáře, videokazety, trička a mnohé další věci. Výtěžek bude rovněž věnován na pomoc potřebným dětem v Africe. Jednou z dalších činností jsou i společná vystoupení dětí s názvem Děti dětem.

První se uskutečnilo letos v červnu ve frýdecké bazilice. Program Kateřiny Kačmaříkové, sestavený z pásma písní, mluveného slova a promítání digitálních fotografií, se opravdu všem velice líbil. Pokud jste toto hezké vystoupení dětí Klubíčka z frýdecké římskokatolické farnosti neměli možnost zhlédnout, nevadí. Přijďte v neděli 14. října v 16 hodin do kostela sv. Václava v Bašce.

Na pozvání faráře římskokatolické farnosti Skalice Romana Drobisze zde děti Klubíčka ochotně, s nadšením a rády vystoupí. Obdobné smysluplné benefiční akce se v Bašce vždy setkávají s pochopením a podporou všech občanů, nejenom z Bašky, ale i okolních obcí. Myšlenka pomoci a nadšení dětí i jejich hezké vystoupení si vaši pozornost a návštěvu opravdu zaslouží.