Uvedl to pořadatel Petr Korč.

Fotogalerii z letošního ročníku najdete zde: Sweetsen fest lidi baví

Sweetsen fest 2011 tradičně poskytl prostor k prezentaci činnosti humanitárních organizací Charita, ADRA a Podané ruce. Na činnost frýdecko-místeckých poboček se podařilo v charitativních sbírkách vybrat celkem 38 681 korun.

Novinkou letošního ročníku je pak prodej fotografii a obrazů frýdecko-místeckých tvůrců.

„Ve spolupráci s Nadací OKD jsme na festivalu letos připravili výtvarné a fotografické dílny. Výsledné práce nyní nabízíme k prodeji a výtěžek věnujeme v plné výši charitě. Vzhledem k tomu, že se jedná o pilotní ročník projektu, budou osvícení kupci a mecenáši u vzniku tradice, kterou budeme v rámci Sweetsen festu do budoucna dále rozvíjet,“ uvedl za pořadatele festivalu Petr Korč.

V letošním roce se projektu zúčastnili čtyři frýdecko-místečtí fotografové: Lukáš Horký, Josef Horák, Radek Klímek a David Volný. Tři olejomalby pak vznikly pod rukama absolventek Základní umělecké školy – Anety Gavlasové, Veroniky Šebestové a Barbary Bártkové, a to pod vedením Hany Černohorské.

Zájemci o koupi obrazů a autorských fotografii s osobním věnováním tvůrců si mohou díla prohlednout a učinit nabídku v Antikvariátě Pod Svícnem a ve vegetariánské a nekuřácké restauraci Etno na Farní ulici 16 ve Frýdku.

„V tento okamžik již registrujeme zájemce o koupi děl za vyvolávací cenu 1000 korun. Akce bude ukončena 7. srpna a prostředky budou formou daňově uznatelné darovací smlouvy kupce věnovány rovným dílem organizacím Charita Frýdek-Místek, Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek a Podané ruce,“ dodal Korč.

Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se statutárním městem občanské sdružení Pod Svícnem, a to ve spolupráci s hudebním klubem Stoun. 8. ročník největšího frýdecko-místeckého hudebního, divadelního a filmového festivalu opět navštívily tisíce diváků. Probíhal ve Frýdku-Místku od 30. června do 2. července 2011.

Aktuální stav aukce i nabídky je možné učinit nebo sledovat i na festivalovém webu www.sweetsen.cz.