„Po osm let jsem pracovala jako tisková mluvčí Nemocnice Třinec. Měla jsem možnost poznat spoustu zajímavých lidí – lékaře, pro které se jejich práce stala skutečným posláním, zdravotní sestry, které svůj život zasvětily službě potřebným a také lidi z takzvaných obslužných provozů, kteří práci pro nemocnici věnují neskutečnou osobní energii. Setkala jsem se s lidmi, pro které bylo největším darem pomáhat člověku,“ uvedla Lenka Franková.

„Pravdivost, úcta k lidské práci a pokora, schopnost nadhledu, zdravé sebevědomí a vnitřní disciplína – to jsou důležité momenty v práci tiskové mluvčí. Seznamovat veřejnost s důležitými informacemi, novinkami a dobrými nápady. Mít odvahu vystoupit před desítkami lidí, hovořit na televizní kamery. Tohle se v žádné škole nenaučíte, každý tiskový mluvčí si to musí odzkoušet sám na vlastní kůži,“ zdůraznila někdejší mluvčí třinecké nemocnice.

Co všechno tato práce obnáší? „Příprava tiskových zpráv, doprovodné fotografie a informace pro novináře jsou ta více viditelná část. V pozadí je spousta mravenčí práce, jejímž společným jmenovatelem je dobré jméno organizace. S trochou nadsázky se dá říci, že na vašem stole skončí všechno to, s čím si ostatní nevědí rady. Vy si jednoduše poradíte, je to vaše práce,“ konstatovala.

„Důležité je mít oči otevřené, trpělivě naslouchat a zachovat si chladnou hlavu. Být člověku člověkem a myslet na to, že vaší zbraní je dobré slovo a úsměv na tváři,“ poznamenala Lenka Franková, která během svého působení v Nemocnici Třinec patřila mezi nejaktivnější tiskové mluvčí v regionu.