Kateřina Chlopčíková z Ostravy působí v Kondoru ve Staré Vsi. „S Kondorem jsem se poprvé setkala v sedmi letech, když jsem začala jezdit na jejich tábory. To bylo v roce 1992,“ prozradila Chlopčíková s tím, že její rodiče se znali s vedoucími z Kondora, proto ji na tento tábor před lety poprvé poslali.

„Do šestnácti let jsem jezdila jako dítě, následně mě oslovili, abych pokračovala dále a já na tábor vyrazila jako programová vedoucí. Tím jsme ještě s jedním kolegou vytvářeli celotáborové programy, které byly vždy zaměřeny na nějaké téma – například Lovci mamutů, Starověké Řecko a podobně,“ vysvětlila Chlopčíková. Děti pak během tábora hrají hry, soutěží a hlavně sbírají body. „To je právě motivuje, aby se po celý tábor snažily,“ dodala Chlopčíková.

Inspiraci pro témata nachází Kateřina Chlopčíková různě. „Pochopitelně využíváme hry, které se hrají již mnoho let a jsou stálé oblíbené, časem prověřené. Dále se inspirujeme v knížkách, nebo na internetu, kde zjistíme, co vymysleli ostatní,“ vysvětlila Chlopčíková, která také prozradila, co je ji na táborech nejbližší. „Vždy jsem se ráda zabývala šiframi, běháním, proto mi byly blízké hry, které byly v pohybu,“ upřesnila Chlopčíková, která na táborech mívá na starost kolem deseti dětí. „Dětí jezdívají od osmi do patnácti let, přičemž tyto děti vytvoří několik oddílů. Vždy se snažíme, aby oddíly byly rovnocenné a mohly spolu soutěžit. To znamená vyvážený počet holek a kluků, i starších a mladších,“ řekla Chlopčíková.

Kondor ve Staré Vsi nad Ondřejnicí se může pochlubit tím, že má stále dostatek členů. „Nemusíme dělat nábory na školách a podobné věci. Stará Ves je vesnice, kde se všechno ví. Když se rozkřikne, že Kondor pořádá tábor, lidé své děti hlásí sami. Podobné je to i mezi našima známýma, kteří nám své děti na tábory rovněž posílají,“ vysvětlila Chlopčíková s tím, že účast na táborech se dědí i po generacích. „Když jezdívali rodiče, tak posílají i své děti, proto turnusy míváme plné,“ uzavřela Chlopčíková.