„Pokud si vzpomínáte, já jsem tady dával požadavek na výstavbu chodníku od potoka Mušalec po Tyrskou,“ řekl Bolek během jednání zastupitelů. A zároveň po čase zopakoval, proč na stavbě obyvatelé okrajové části města trvají.

Je to nezdařilý pokus o sebevraždu, popsal Bolek

„Říkal jsem, že když tam chce jít někdo pěšky, že je to nezdařilý pokus o sebevraždu. Nehledě na to, když tam chce někdo jet na kole, s vozíkem, děckem. Mluvilo se o tom, že tam bude postaveno nějaké nákupní středisko a že to bude součást té stavby. To také nějak vyšumělo do neznáma,“ shrnul Adolf Bolek.

„Čili chtěl bych to znovu oživit, aby to městský úřad vedl jako požadavek občanů. Tam se po té cestě skutečně jít nedá, ani na kole se tam jet nedá. A s dětským kočárkem už vůbec ne. Prosím vás, berte to nějak na vědomí a odpovězte občanům, jestli to je aktuální, nebo ne,“ pravil předseda osadního výboru.

Chodník jako téma pro setkání s občany

Podle starostky Věry Palkovské se o chodníku bude podrobně mluvit už v dubnu. „Plánujeme setkání s občany v Neborech, kde se tím budeme zabývat,“ upozornila. Šéf investičního odboru Daniel Fojcik uvedl, že v současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele projektové dokumentace. „Tam očekávám ukončení někdy v březnu. Mám pocit, že termín projektu je tam určen na listopad letošního roku,“ pravil Daniel Fojcik.

Adolf Bolek si netroufá odhadovat, kdy se lidé chodníku v úseku od odbočky na Kanadu po bývalou Teslu dočkají. „Příští rok asi těžko. Ale ať se na tom pracuje, hlavně, že se s tím počítá,“ poznamenal s tím, že o aktuálním stavu kolem požadovaného chodníku informoval před pár dny své kolegy na schůzi osadního výboru.

Přečtěte si také: Kruhový objezd za sto milionů musí počkat