„Tady v Třinci jsme specifický region, pod horami, tady víc mrzne, profukuje. Takže se dá říct, že pokud je zima taková, jaká momentálně je, zledovatělé jsou v podstatě všechny chodníky,“ prohlásila ve čtvrtek šéfka odboru dopravy Miriam Hronovská s tím, že chodci kloužou bez ohledu na posyp. „Spadnout můžete i na posypaném chodníku,“ připomněla.

K nebezpečí, které hrozí od rampouchů a sněhu ze střech, poznamenala, že na území města žádnou mimořádnou aktivitu k jejich odstraňování nezaznamenala. V některých lokalitách jsou však vymezené a opáskované plochy. „Máme to hlášeno z ulice Staroměstské a je to i ve dvorech u náměstí TGM. O ničem dalším nevím, ani z terénu mi nic nehlásili,“ dodala Hronovská.

Na rozdíl od jiných měst zatím Třinec žalobám kvůli úrazům nečelí. „Má to na starosti jiný odbor, ale ve středu 20. ledna jsem to zjišťovala a s takovou pojistnou událostí z letošní zimy se nikdo neobrátil,“ konstatovala.

Ve druhé polovině ledna je ve městě dost sněhu dokonce i pro běžkaře. Ti si oblíbili zejména lesopark. „V Třinci se to stalo hitem,“ pochvaloval si Radek Procházka, šéf organizace STaRS, která se o stopy stará. Nemá informace o tom, že by nějaký běžkař utrpěl úraz, sportovce nicméně nabádá k opatrnosti. „Při vstupech do lesoparku je provozní řád, který musejí dodržovat všichni návštěvníci,“ upozornil. K bezpečnosti běžkařů, kteří do přírody vyrazí po setmění, poznamenal, že část stop je osvětlena. Lesopark sice dlouhodobě prochází revitalizací, lyžaři ale nikomu nevadí, protože práce v současné době neprobíhají.

Tématu se bude v úterý 26. ledna věnovat regionální příloha Frýdecko-místeckého a třineckého deníku.