Jedná se například o restauraci Sokolík či hospůdku U Černého kocoura. Další se nachází přímo na místeckém náměstí Svobody.

„Jsem jednoznačně pro tento zákon, jelikož by se měli nekuřáci chránit. I když jsou už v dnešní době některé restaurace oddělené na kuřáckou a nekuřáckou část, před cigaretovým kouřem stejně neuniknete. Jde prostě cítit všude. I to byl jeden důvodů, proč jsem otevřela čistě nekuřáckou a vegetariánskou restauraci," vysvětlila majitelka vegetariánské minirestaurace U Denči Denisa Zímová. Třicetiletý Jan Novák z Frýdku-Místku zastává ovšem opačný názor. „Jestli k této změně nakonec přece jenom dojde, bude se jednat o hrubý zásah do soukromého podnikání. Podle mě dost kuřáků přestane do hospod chodit úplně, takže majitelé a provozovatelé budou mít nižší tržby, které mohou v konečném důsledku některé podniky dostat na mizinu. Prostě a jednoduše zkrachují. A tento názor zastávám, i když jsem nekuřák," zamyslel se Jan Novák.

„Vůbec nic bych neměnil. Ani známým se to nelíbí. Podle mě dojde k odlivu štamgastů, kteří k točenému pivu cigaretu potřebují. Nedokážu si ani moc dobře představit, jak si třeba přes zimní měsíce, kdy mohou udeřit dvacetistupňové mrazy, odskakují zakouřit ven. To by bylo opravdu šílené," uvažoval L. B. z Frýdku-Místku.