Většina svatebních obřadů se konala v obřadní síni. Církevních sňatků evidovaly matrikářky devětadvacet. Celorepublikovým trendem jsou svatby v přírodě.

„Dvanáct sňatků bylo uzavřeno pod širým nebem nebo na místech, která jsou k tomuto slavnostnímu aktu vhodná, jako například park pod zámkem nebo hotel Terasa v lokalitě přehrady Olešná,“ upřesnila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Svatební obřady se do konce loňského léta konaly v prostorách frýdeckého zámku, který v současnosti prochází rekonstrukcí. Od září se konají v koncertním sále základní umělecké školy v blízkosti náměstí Svobody v Místku.

„Jedná se o historickou budovu v secesním stylu. Její prostory působí honosněji a slavnostněji a koncertní sál, kde se obřady konají, je mnohem prostornější. Věřím, že svatebčané jsou spokojeni,“ uvedl primátor Michal Pobucký.

Třinecká matrika zaznamenala v loňském roce celkem 172 sňatků, což je ve srovnání s rokem předcházejícím o patnáct méně. Z tohoto počtu bylo 44 církevních a 128 sňatků občanských.

„V porovnání s předcházejícím rokem byl zaznamenán větší úbytek církevních sňatků. Mezi oblíbená místa k uspořádání svatby mimo radnici patří už tradičně Fojtství v Oldřichovicích, hotel Vitality ve Vendryni, okolí penzionu Mlýn v Ropici i Javorový vrch,“ poznamenala mluvčí třinecké radnice Šárka Szlaurová.

O stoupající oblíbenosti svateb pod širým nebem podle ní svědčí i velký zájem snoubenců, kteří si zamlouvají termíny pro další rok. Nejžádanější termíny jsou v květnu až září.