„Circus Street Show, tak se jmenuje moje performance,“ uváděl Marcel z Kolumbie chystající se na vystoupení zahrnující takové rekvizity, jako kufr či kočárek s panenkami. Publikum – hlavně to malé, při příležitosti dětského dne – tehdy už bavili jeho kolegové Isabela a Ernesto z Venezuely kombinující tanec, fyzické divadlo, komedii a vzdušnou akrobacii.

„Je to celý náš život!“ svěřil se pár jihoamerických umělců, který nakonec svého čísla v námořnickém duchu s názvem „Ahoi“ dal lodnické čepičky na udice, aby do nich diváci přispívali na jejich další cestování (naplnily se slušně zejména bankovkami). „Lidé byli úžasní, hodně se smáli a bavili,“ hodnotili frýdeckomísteckou atmosféru Isabela s Ernestem.

Cirkulum přivezlo do Frýdku-Místku i klauny

Kromě nich a Marcela v programu zahrnujícím nový cirkus, tanec, hudbu, pantomimu a pouliční, pohybové či improvizační divadlo představili cirkusáci a artisté z Česka, Irska, Itálie a Izraele. Mezi lidmi v Sadech B. Smetany nechyběli samozřejmě ani klauni, a to Gábina a Evžen s plyšovým hadem Emilem.

Doprovodný program podle Terezy Podpinkové z Kultury F≈M také zahrnoval divadelní představení pro nejmenší Koráb, dílničky Klíč i workshopy cirkusových dovedností či bubnování. „Cirkulum máme v našem městě poprvé a je to velká událost,“ doplnila Podpinková.