Nejkritičtější jsou lidé, kteří bydlí poblíž vodní nádrže. Podle svých slov budou muset několik měsíců trpět. Jedním z nich je například Robert Černík, který se svou rodinou bydlí jen pár desítek metrů od přehrady Olešné.

„Abych řekl, už se obávám toho, až se odtěžování bahna rozjede na plné obrátky. To si potom opravdu užijeme nejen hluk z tatrovek, ale i smrad z výfukových plynů, zaneřáděné cesty a zvýšenou prašnost, která se logicky projeví na oknech. Sousedé, s nimiž jsem na toto téma vedl řeč, mají podobné obavy," svěřil se Deníku se svými pocity Robert Černík, který poukazuje na špatnou informovanost.

„Všechno se dozvídáme až z médií. Domnívám se, že před tak rozsáhlou akcí měl někdo z povolaných svolat schůzku, na níž by se občané z lokalit, přes které se bude bahno vozit, o všem podrobně informovali," nechápavě kroutil hlavou Robert Černík s tím, že podobné to bylo i před pár roky, kdy kolem jejich domu začaly jezdit autobusy městské hromadné dopravy.

„Už jsme si na to sice zvykli, i když někdy bývá na užší cestě problém, aby se autobus vyhnul většímu vozidlu. Proto si nedovedu představit, že by se musely míjet s rozměrnými tatrovkami. Snad se to nějak časově sladí, aby nedocházelo k zácpám," uvažoval dále Robert Černík.

Dokonce i starosta Palkovic Radim Bača před pár dny na internetových stránkách obce poukazoval na špatnou informovanost.

„Pozastavuji se nad tím, že jsem o podrobnostech čištění přehrady nebyl nikým informován. S hrázným přehrady jsem se opakovaně o této problematice bavil, jenže ani on neznal přesné podrobnosti. Jsme rádi, že se přehrada bude čistit, čekali jsme na to přes deset let. Děsí mě však, že máme v plánu stavbu kanalizace, přičemž nevím, jak se nám to podaří skloubit s navýšeným průjezdem nákladních automobilů. Byl jsem ale aspoň ujištěn, že náklaďáky budou sedimenty převážet po krajských komunikacích, takže by obecní cesty neměly být dotčeny," dodal starosta Radim Bača.