„Hledáme dobrovolníky ochotné pomoci občanům při likvidaci následků živelných pohrom, havárií a podobných situací. Právě teď vytváříme skupinu dobrovolníků, kterou proškolíme ve spolupráci s Městským úřadem Třinec, VŠB – Technickou univerzitou a Adrou v systému krizové připravenosti tak, aby naše společná iniciativa pomoci byla účinná,“ řekla tisková mluvčí Slezské diakonie Halina Sztefková. Přihlásit se můžete, pokud jste starší 18 let, na telefonních číslech: 731 130 175, 558 764 344 (Lucie Nytrová – Slezská diakonie).

Následně budete evidování jako dobrovolníci u Slezské diakonie a projdete postupně speciálním školením. „Další informace poskytneme při osobní schůzce. Hlavním cílem projektu je systematická příprava dobrovolníků, do jejichž řad se může přihlásit kdokoli z regionu a z nichž bude vytvořena skupina schopných a proškolených občanů, kteří budou připraveni poskytnout účinnou pomoc při zvládání následků mimořádných událostí ve městě,“ doplnila Sztefková.

Projekt vychází ze zahraničních zkušeností Francie, Španělska, Itálie, Řecka a dalších se zapojováním a účastí dobrovolníků v civilní ochraně a při likvidaci mimořádných událostí.

(mach)