V loňském roce se v Třinci narodilo na tři sta dětí a nových obyvatel města. Naprostá většina z nich se ale nedočkala obřadního přivítání na magistrátu, které se mnohdy zvěčněné na videu stává pro rodiny krásnou vzpomínkou.

V Třinci se přitom noví občánci vítají pravidelně dvakrát měsíčně kromě letních prázdnin, nyní už spoustu měsíců ani jednou. Pracovníci úřadu proto za rodinami vyrážejí domů.

„Chceme i v této nelehké době potěšit rodiče a přivítat mezi občany našeho města děťátka, která se narodila v loňském roce a nebylo možné pro ně uspořádat společné vítání. Vypravují se za nimi proto zaměstnanci magistrátu a předávají jim pamětní list s mojí gratulací a malým dárkem,“ říká třinecká primátorka Věra Palkovská, podle níž nepřijde zkrátka žádné nové „třinečátko“. Mnozí rodiče podle primátorky bývají mile překvapení, protože návštěvu s takovým odstupem času po narození nečekali.

Dosud Třinec obdarovává děti narozené v loňském roce, u těch, kteří mají v rodném listě zapsán rok narození 2021 totiž věří, že je brzy bude moci přivítat tradičně. „V případě, že se nám opakovaně nepodaří vás doma zastihnout do konce března letošního roku, můžete se obrátit na telefonní číslo 558 306 125,“ nabádá vedoucí odboru vnitřních věcí třinecké radnice Libor Jasiński.