„Vážím si vložené důvěry a zároveň oceňuji práci svého předchůdce Petra Víchy. Naším cílem bude uspět příští rok v krajských volbách, protože tady je zatím jediná díra v našich zdejších úspěších,“ vyjádřil se po skončení konference Zaorálek, proti němuž stál ve volbě poslanec Petr Rafaj. Lídrem krajské kandidátky, a tedy hráčem o post moravskoslezského hejtmana, se pak stal exministr zemědělství Jaroslav Palas.

Rafaj, který byl původně nominován i na tento post, po prohře se Zaorálkem z tohoto klání odstoupil. Palas si poté svůj i Zaorálkův úspěch vysvětloval tím, že jsou celokrajsky známými politiky. Nedělní konference v Ostravě se účastnil i předseda ČSSD Jiří Paroubek. S výsledky voleb byl podle svých slov spokojen. „Jsem na druhé konferenci, ale v kraji, který je v rámci ČSSD nejúspěšnější. Věřím, že se nám podaří uspět v krajských volbách a že za tento region získáme i tři senátorské mandáty,“ vyjádřil se Paroubek.

Nyní už bývalý předseda krajské sociální demokracie Petr Vícha ještě doplnil, že zatím je jedním ze tří kandidátů do senátu za Frýdek-Místek primátorka Eva Richtrová. Minulé i předminulé volby vyhrála v Moravskoslezském kraji ODS. Ta zatím, stejně jako další strany, své krajské kandidáty ještě nepředstavila.