Zejména v době střídání směn ohrožuje cyklisty množství projíždějících vozidel a jízda na kole po krajnici není pro cyklisty příliš bezpečná.

Po vybudování cyklostezky se značně zvýší jízdní komfort a cyklisté tudy projedou mnohem bezpečněji a pohodlněji.

„Podařilo se nám získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu na vybudování cyklostezky a vyhrazených pruhů podél silnice ve směru na Český Těšín, díky nimž se dostanou cyklisté do místní části Konská a zpět mnohem bezpečněji,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Rada města schválila na svém jednání zhotovitele stavby a se zahájením stavebních prací se počítá v září letošního roku.

Pruhy pro cyklisty a navazující cyklostezka povedou v délce 3,6 kilometru po obou stranách ulice Nádražní a Těšínské od kruhového objezdu u „myší díry“ v Třinci až po nadjezd do průmyslové zóny na Balinách. Nová cyklostezka podél silnice II/468 bude součástí páteřní cyklotrasy číslo. 10, která vede z Bukovce do Bohumína.

„Cyklistická doprava je v našem městě velmi oblíbená a chceme, aby se jí v Třinci dařilo. Proto dlouhodobě věnujeme pozornost tomu, aby měli cyklisté v Třinci vhodné zázemí a bezpečné podmínky pro pohyb na frekventovaných úsecích. V posledních letech přibyly nové cyklostezky, vyhrazené pruhy, veřejné cyklopumpy a v minulém roce jsme díky dotaci vybudovali u železniční zastávky v centru města cyklověž, která nabízí možnost bezpečně zaparkovat své kolo a pohodlně přestoupit na vlak. Třinec se stává stále přátelštější k cyklistům a těšíme se, že lidé budou stále více objevovat výhody pohybu na kole po našem městě a že budou ještě častěji využívat kolo jako dopravní prostředek do zaměstnání,“ řekla Palkovská.

Čistá doprava má v Třinci zelenou. Město se stalo díky početné flotile elektrobusů v městské hromadné dopravě lídrem v zavádění elektromobility v České republice a velkou pozornost věnuje vedení města také podpoře cyklistické dopravy.

Právě v souladu s tímto trendem se mohou cyklisté v Třinci těšit na další rozšíření sítě cyklopruhů a cyklostezek směrem na Konskou a Baliny.