Cyklisté projíždějící obcí Metylovice i její obyvatelé mají důvod k radosti. Zastupitelstvo obce v srpnu schválilo výběr dodavatele na realizaci veřejné zakázky označené Prodloužení cyklotrasy Metylovice.

Do výběrového řízení se přihlásilo osm účastníků, z nichž jeden byl vyřazen, jelikož překročil maximální nabídkovou cenu, která byla stanovena na 2,8 milionu korun bez DPH. Vítěz výběrového řízení, společnost Strabag, podala ekonomicky nejvýhodnější nabídku, která činila 2 158 800 korun bez DPH. Stavební akce Prodloužení cyklotrasy Metylovice je realizována v rámci projektu přeshraniční spolupráce se slovenskou stranou.

Předmětem projektu je vybudování cyklotrasy v délce 787 metrů, která povede v trase stávajících účelových komunikací nad ovocným sadem, cyklisté se pak napojí na navazující trasy. Cyklotrasa, kterou mohou využívat i pěší či maminky s kočárky, odvede cyklisty z poměrně frekventované silnice vedoucí přes obec.

Povrch cyklotrasy bude asfaltový. V současné době je povrch nehomogenní a nerovný. Smlouva na prodloužení cyklostezky se zhotovitelem už je podepsána a lze předpokládat, že nejpozději v příštím roce se už milovníci cyklistiky po prodloužené cyklotrase projedou.

Černá skládka. Ilustrační foto.
Kamery přistihly tvůrce černé skládky