"Vše začalo, když v odstaveném pruhu na D56 u sjezdu na Paskov za hlídkou, která zde prováděla silniční kontrolu u jiného řidiče, zastavilo vozidlo. Z něj vystoupil řidič, který policistům uvedl, že potřebuje pomoc. Jeho žena začala rodit a dojet do porodnice nestihnou," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

V tom okamžiku ženě praskla voda a porod začal. Policisté nezaváhali ani na chvilku. "Rodičku pomohli uložit na zadní sedadlo automobilu, jeden z policistů komunikoval s operátorkou zdravotníků a informace předával nastávajícímu otci, který své ženě při porodu pomáhal," pokračuje mluvčí policie.

V areálu bývalé úpravny textilu a tkalcovny Slezan, začaly přípravy bourání komínu, 8. dubna 2024, Frýdek-Místek.
VIDEO: Takto vypadá demolice obřího komínu ve Frýdku-Místku. Potrvá týden

Během krátké doby na svět přišla zdravá holčička. Policisté ženu i dítě zabalili do termofólie, aby zajistili jejich tepelný komfort. Následně přijeli zdravotníci, kteří si maminku s miminkem převzali do péče.

"Policisté pomohli se zajištěním vozidla a celá rodina odjela se zdravotníky do nemocnice. Muži zákona na tento den rozhodně dlouho nezapomenou. Přejeme novopečeným rodičům i dítěti hodně štěstí, zdraví a další dobrodružství vždy jen se šťastným koncem," dodala policejní mluvčí.