Nové veřejné dětské hřiště s hracími prvky bylo dětem v Osůvkách předáno zhruba měsíc po započetí prací a nachází se u tamní základní školy. „Ať jim dělá radost,“ popřála dětem při jeho otevření primátorka Věra Palkovská.

„Jsme přesvědčení, že investice do dětí a mládeže se vždy vrátí. Hřiště je veřejné a může se stát centrem setkávání maminek a tatínků dětí, protože zvláště po covidové době je důležité, aby se lidé opět scházeli,“ dodala primátorka. Nové hřiště obsahuje několik hrací prvků a celoplošnou dopadovou plochu z lité gumy.

Primátorka Třince Věra Palkovská přebírá ocenění pro Osobnost veřejné správy.
Třinecká primátorka Věra Palkovská je osobností veřejné správy

V Třinci do dětských a sportovních hřišť investují pravidelně, v posledních letech přibyla nová hřiště například u Základní školy Kaštanová na Sosně, kde víceúčelový areál slouží i pro sousední Církevní základní škole. Rekonstrukce stála 8,5 milionu korun. Děti ze Sosny se přitom těší ze dvou nových hřišť i na ulicích Sosnová a Habrová.

Desítky milionů za tři roky

Modernizací prošlo i venkovní sportoviště u Základní školy Slezská na Terase, u polské ZŠ a MŠ v Oldřichovicích (3,7 milionu) a zcela nové hřiště se loni otevřelo na náměstí Míru (1,28 milionu) i v části Kanada (0,5 milionu).

Třinečtí hasiči vyprostili řidičku toyoty.
Nehoda čtyř aut v Třinci. Zaklíněnou ženu z toyoty museli vyprostit hasiči

„Je třeba děti rozhýbat, aby jen neseděly u počítačů, tabletů a mobilů. Jsme rádi, že hřiště děti lákají i ve volném čase,“ těší náměstka primátorky Radima Kozlovského. Město posle něj v posledních třech letech investovalo do výstavby nových hřišť a herních prvků 14 milionů korun a náklady na opravu a údržbu všech dětských hřišť a herních prvků v lesoparku ve stejném období dosáhly 27 milionů korun.