A jak se zdá, po více než půl roce od vzniku vyhlášky jsou lidé v okolí Růžového pahorku spokojeni. „Z hlediska výjezdů statní a městské policie se situace razantně uklidnila, je to patrné i z děkovných dopisů obyvatel dané lokality, které nám poslední dobou chodí. Je patrné, že tato změna byla ku prospěchu obyvatel, kteří zde bydlí,“ uvedl Deníku primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Díky pozitivním ohlasům občanů se tak vedení města rozhodlo omezit i provoz dvou nonstop zařízení v Místku. Jedná se o sportbar Krokodýl v Zahradní ulici a pivnici Zubr v Brožíkově ulici. I zde docházelo ke stejným problémům, jako na zmiňovaném Růžovém pahorku. Proto se i zde zastupitelé města rozhodli zasáhnout vyhláškou. „Občané si stěžovali na nedodržování nočního klidu osob, které se shromažďovaly v okolí těchto nonstopů, porušovaly veřejný pořádek a narušovaly občanské soužití,“ dodal k problematice nonstop provozoven primátor Michal Pobucký.

Bydlící v okolí nonstop provozoven tah zastupitelů města vítají. „Určitě jsem ráda, že je provoz baru Krokodýl omezen. Sice nebydlím zrovna na bližší straně k provozovně, ale ti co na ní bydlí si neustále stěžovali,“ ulevila si maminka s kočárkem obývající věžový bytový dům, který je k provozovně Krokodýl vůbec nejblíž. Pokyvováním hlavy dávala jejím slovům zapravdu i další obyvatelka domu, která zrovna vedla se sousedkou přátelskou debatu.