Starostka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová Deníku potvrdila, že by město akutně potřebovalo nejméně deset kamer.

„Současná situace je taková, že asi tři zastaralé mobilní kamery máme. Pod sebou je má obvodní oddělení republikové policie. Jsou ovšem nemoderní a v žalostném technickém stavu. Proto momentálně připravujeme dokumentaci, abychom získali dotaci na nový kamerový systém," prozradila Helena Pešatová s tím, že pokud půjde všechno podle plánu, během příštího roku by část finančních prostředků mohli dostat. „Zbytek by se pokryl z rozpočtu města. Už máme samozřejmě i vytipována problémová místa, do kterých by se kamery nainstalovaly. Jedná se například o podchod poblíž vlakového nádraží, náměstí a budoucí hřiště u základní školy. Monitorovat by mohly i vjezd a výjezd z města. Rozhodně by to přispělo k většímu bezpečí nejen místních lidí," řekla Helena Pešatová.

Ani v Paskově se kamerám rozhodně nebrání. „Chceme jít s dobou, takže o nakoupení kamer máme zájem. Budeme to projednávat na nejbližším zastupitelstvu. Počítáme alespoň s pěti kamerami, které by se umístily do problémových lokalit. Kvůli zlodějům by jedna mohla zabírat okolí hřbitova. Další by se daly na náměstí, parkoviště a určitě i před zámek," plánoval starosta Paskova Petr Baďura, jenž doufá, že vše by se mohlo stihnout ještě do konce tohoto roku. „Bude záležet i na tom, jestli se nám podaří získat dotaci. Obsluhu kamer by měla na starost Městská policie Frýdek-Místek, se kterou už nyní máme na určité služby podepsanou smlouvu," vysvětlil Petr Baďura.

S dalšími kamerami se počítá i ve Frýdku-Místku. „Odbor bezpečnostních rizik a prevence kriminality prochází jednotlivá sídliště a vytipovává další lokality, kde by se mohl kamerový systém rozšířit, obzvlášť na nejlidnatějších sídlištích," prohlásil primátor Michal Pobucký při představení programového prohlášení městských radních pro léta 2014 až 2018. S tím souvisí i plánované navýšení počtu strážníků.