Zdravotnická záchranná služba zasahovala v úterý 8. srpna 2023 odpoledne u zraněného cyklisty na Frýdecko-Místecku. Jen o několik minut později, co operátoři vyslali na pomoc své týmy k muži nalezenému vedle jízdního kola na sjezdovce v Malenovicích, jim byla nahlášena další událost. Bohužel i tato dopadla špatně.

Nehoda se stala v Mostech u Jablunkova, bližší podrobnosti nejsou známy. „Víme, že devětašedesátiletý muž byl nalezen po pádu z jízdního kola v bezvědomí, a to s poraněním hlavy a krvácením,“ poznamenal mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.

Letecká záchranná služba u zásahu. Ilustrační foto.
Cyklista zkolaboval v Beskydech, zemřel záchranářům pod rukama

Doplnil, že na místo události ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z Třince a indikován byl také zásah dobrovolných hasičů z nedaleké základny k poskytnutí základní první pomoci v rámci fungující spolupráce na vyžádání.

„V okamžiku příjezdu posádky ZZS prováděli přítomní policisté a hasiči srdeční masáž, protože u pacienta došlo k zástavě krevního oběhu. Záchranáři pak pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací, činnost srdce se bohužel obnovit nepodařilo,“ přiblížil Lukáš Humpl další smutnou událost.

Cyklista na místě zemřel, příčinou jeho pádu a okolnostmi události se zabývá policie.