Matka se synem i díky štědrým dárcům opakovaně jezdí do klimkovických lázní, kde jsou schopni Patrikovi pomoci.

„Patrik chvilku i sedí, ale musí u něj někdo stát. Je to změna k lepšímu," řekla včera Deníku. „I při cvičení s válcem dokáže asi tři minuty zůstat na čtyřech. To je velký pokrok, protože dřív Patrik jen ležel a maximálně válel sudy," dodala Sylva Mecová. Město Brušperk už v minulosti rozhodlo o zřízení účtu, na který lze Patrikovi posílat finanční dary. „S touto rodinou je velice dobrá spolupráce," říkají opakovaně brušperští úředníci.

Sylva Mecová nedávno zjistila, že chlapci někdo zaslal poměrně velkou částku. „Znám jen příjmení toho muže, nevím, kdo to je, ale opravdu poslal Patrikovi třicet tisíc korun. Překvapilo mě to, rozbrečela jsem se jak želva," popisovala žena. „Chtěla bych mu touto cestou poděkovat," pravila.

„Do Klimkovic jedeme 25. října potřetí," konstatovala Sylva Mecová, která od začátku věřila, že léčba synovi umožní částečný pohyb. V médiích pečlivě sleduje příběhy rodin se stejným osudem. Ženě dala naději metoda, o které se dočetla v souvislosti se sedmiletým chlapečkem. Ten trpí stejným onemocněním jako Patrik.

V Brušperku se už počátkem příštího roku uskuteční akce, jejíž výtěžek poputuje právě na léčbu Patrika Mecy. „Přijede amatérské divadlo z Prahy a bude to 11. ledna v základní škole," naznačila Sylva Mecová.

Patrik nemluví, s matkou však komunikuje svým vlastním způsobem. „Já mu rozumím, to je hlavní," zdůrazňuje žena z Brušperku.

O tom, že lidé v regionu mají chuť pomáhat, svědčí i příběh jednadvacetileté Kláry z Frýdlantu nad Ostravicí. Dívka loni v březnu utrpěla vážná zranění na frýdecko-místecké železniční stanici a po střetu s vlakem přišla o nohu.

Její kamarádi před rokem uspořádali koncert, díky němuž se podařilo získat více než 27 tisíc korun. „Je to obdivuhodné," reagovala tehdy dívka z Frýdlantu.