K obřadní síni ve Frýdku-Místku dorazily v pátek odpoledne davy lidí. Od 14 hodin se zde se zesnulým zpěvákem mohli rozloučit příznivci a známí, poté byla síň vyhrazena pro rodinu a nejbližší. Památce Davida Stypky se přišli poklonit třeba členové kapely Mirai, herci Štěpán Kozub a Vladimír Polák a mnohé další osobnosti nejen z moravskoslezské kulturní scény.

"David byl jako hudebník na vrcholu a mohl ještě mnohé dokázat. Řekl bych také, že jeho opravdu kvalitní a dobrá tvorba byla u nás trochu nedoceněná a zasloužila si větší ohlas. Kadopádně byl David také v soukromí velmi dobrý člověk, což nelze prohlásit o každém," uvedl například provozovatel kultovního frýdecko-místeckého klubu Stoun a šéf festivalu Beats for Love Kamil Rudolf.

David Stypka
Připomeňte si jeden z rozhovorů zesnulého zpěváka Davida Stypky pro Deník

Čtyři roky seděl spolu s Davidem v jedné lavici na frýdecko-místeckém gymnáziu fotograf a hudebník Lukáš Horký. "Ty čtyři roky s ním mě v mnohých věcech formují a ovlivňují dodnes, byť jsme třeba na mnohé věci měli i rozdílný pohled. Pod Davidovým vlivem jsem pak mimo jiné i já sám založil kapelu," řekl Lukáš Horký, člen známé frýdecko-místecké formace Downbelow. 

Lidé a přiznivci tvorby Davida Stypky se s ním během pátku loučili nejen na samotném obřadu. Mnozí zůstali a vzpomínají doma. "Prosíme vás, abyste svou účast zvážili ze tří důvodů. Jednak dovolit rodině se v klidu a míru rozloučit, umožnit rodinám a přátelům, kteří žel bohu prožívají obdobnou situaci a mají obřad před anebo po, totéž a také, že se všichni chceme udržet zdraví," napsali 13. ledna na facebooku Davidovi přátelé z jeho kapely Bandjeez.

David Stypka.
Lidé přispívají dětem po Davidu Stypkovi. Za 5 hodin se nasbíral víc než milion!

Spousta lidí pak v komentářích píše, že zůstávají doma, zapálí svíčku a pustí si některé z písní, které David Stypka složil a nazpíval.

David Stypka patřil k nejoriginálnějším hudebním autorům a interpretům v Česku. Vystupoval s kapelou Bandjeez, spolupracoval také s řadou dalších osobností české kulturní scény. Jeho hudba tak například zní také v českém filmu Úsměvy smutných mužů.

David Stypka zemřel 10. ledna 2021 na rakovinu slinivky ve spojení s potížemi způsobenými nemocí covid.