„Na předním kole mám v brašnách stan, spacák a osobní věci. Ve velkých městech bych se chtěl na jeden den zdržet. Večer někam přijedu, přespím a následující den se podívám po zajímavostech města. Opět přespím a další den pokračuji dál. Každý den bych chtěl ujet aspoň 60 kilometrů. Ze zkušenosti vím, že se to dá zvládnout,“ říká odhodlaně nadšený milovník jízdy na koloběžce.

Cesta je dlouhá 1200 kilometrů a končí v Gdaňsku. Dobrodruh, kterému je mu sedmdesát a žije v Třinci, si je vědom toho, že mohou nastat problémy s počasím, které ho mohou zpomalit. „Rád bych získal informace o místech kolem řeky, kde by se dalo skromně přespat. Budu také rád, pokud se ke mě na část cesty někdo přidá. Kontakt na mě je na Facebooku nebo přes Messenger,“ dodává Břetislav Snášel. Jeho telefon má číslo +420 777 976 747.

close Břetislav Snášel alias Deda na kolobrndě vyráží podél Visly až k Baltu. info Zdroj: Deník/Tomáš Januszek zoom_in Břetislav Snášel alias Deda na kolobrndě vyráží podél Visly až k Baltu.