Dalibor Kubátka z Hasičského záchranného sboru ve Frýdku-Místku redakci ve čtvrtek potvrdil, že v souvislosti s blížícím se Mezinárodním dnem dětí si je už raději s předstihem objednaly některé základní školy.

„Například už v pátek 29. května přijedeme se dvěma cisternami do areálu 8. základní školy na ulici ČSA, kde žákům předvedeme svou techniku, kterou denně používáme při různých ostrých výjezdech. Prohlédnout si budou moci všechno zblízka. Přítomní kolegové jim navíc fundovaně odpoví na všechny dotazy,“ sdělil Dalibor Kubátka s tím, že přímo na 1. června dopoledne zavítají i do Palkovic.

„Mezi devátou až desátou hodinou se ukážeme dětem ze zdejší školy na parkovišti pod sjezdovkou,“ upřesnil Kubátka z Hasičského záchranného sboru ve Frýdku-Místku.

Jak dále dodal, velký úspěch mají i s již tradiční akcí Den otevřených dveří. „V dopoledních hodinách k nám na základnu většinou přicházejí děti z mateřských škol. Samozřejmě pravidelně chodí i základní a střední školy,“ hodnotil Dalibor Kubátka.