Zdravotníci z oboru na několika stanovištích informovali o důležitosti prevence a zdravého životního stylu. Návštěvníci měli možnost zúčastnit se bezplatného měření krevního tlaku, hladiny cholesterolu, i cukru v krvi a vyšetření krkavic ultrazvukem, což jsou klíčové faktory ovlivňující riziko vzniku mozkové mrtvice.

Infuzní stacionář Nemocnice Třinec
V Nemocnici Třinec zvedli kapacitu infuzního stacionáře. Zkrátily se tím čekačky

„Jsme nadšeni, že se tolik lidí zajímá o své zdraví a chce se dozvědět více o tom, jak předcházet mozkové mrtvici,“ sdělila jedna z hlavních organizátorek Lenka Žáková, vedoucí neurologické JIP a iktového programu Nemocnice Třinec. „Doufáme, že dnešní den přispěl k větší informovanosti a motivaci k prevenci,“ doplnila.

Součástí programu byly také praktické ukázky cvičení, které mohou přispět ke snížení rizika vzniku mrtvice, nutriční poradenství a stánky s informacemi o zdravé výživě a doplňcích stravy.

Stavba pro bydlení: 2. místo – rodinný dům v Neborech. Stavebníkem je Ivo a Jitka Gajdicovi. Autorem návrhu stavby je projekční kancelář Lay Out s.r.o.
Pozor, tyto změny dopadnou na majitele nemovitostí na Frýdecku a Třinecku

„Bylo to velmi inspirativní a poučné,“ uvedla jedna z návštěvnic, paní Drahomíra Malcová. „Zjistila jsem, že malé změny v životním stylu mohou mít velký vliv na zdraví.“

Den prevence mozkové mrtvice se setkal s velkým ohlasem a organizátoři již plánují další ročník. „Naším cílem je pokračovat v šíření osvěty a motivovat lidi k tomu, aby pečovali o své zdraví,“ dodala Helena Sobolová, primářka neurologického oddělení.