Ve frýdecko–místeckém Národním domě měli v úterý dostaveníčko všichni, kdo se zajímají o zdraví.

Po celý den tu totiž probíhal čtvrtý ročník Dne zdraví, který už tradičně pořádají Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, místní oblastní spolek Českého červeného kříže a odbor sociálních služeb a sociální péče frýdecko-místeckého magistrátu.

Ústředním tématem Dne zdraví se letos stal zdravý životní styl, výživa a pohybová aktivita. Nabídka služeb byla velmi pestrá a „to své“ si v ní mohl najít každý. Příchozí měli možnost kromě dalšího ochutnávat výrobky zdravé výživy, seznámit se s novinkami v této oblasti, zhlédnout praktické ukázky cvičebních technik, koupit si výrobky racionální stravy i nejrůznější zdravotnické pomůcky, nechat si proměřit stav a kvalitu své pleti a doporučit vhodnou kosmetiku.

Mohli ale také navštívit některou z poraden a v nich s odborníky nejen prodiskutovat některé z problémů, ale také si tu například nechat změřit tlak, cholesterol, množství tělního tuku a mnoho dalších zdravotních ukazatelů. „Nechala jsem si změřit tlak a množství cholesterolu v krvi. Jinak jsem ve velkém sále mezi vystavenými výrobky objevila fantastické koření a meruňkový čaj. Je tam i spousta nápadů a inspirace na vánoční dárky. Posbírala jsem letáky od výrobků, které mě zaujaly, ochutnala různé zdravé dobroty a našla zajímavou kosmetiku. Na Dnu zdraví jsem poprvé, ale hodně se mi líbí, jsem spokojená a příště si ho už určitě nenechám ujít,“ pochvalovala si Marie Zapletalová z Kunčiček u Bašky.

„Myslím, že se nám podařilo nabídku služeb znovu dostat o stupínek výše než před rokem,“ zhodnotila průběh akce její organizátorka Anna Šnajdrová ze Zdravotního ústavu v Ostravě.