Například lidé, které zajímá dění na frýdecko-místeckém zastupitelstvu, ale nemají možnost dostavit se na magistrát osobně, můžou nově sledovat jednání živě na internetu. Díky kamerám ve velké jednací síni dostanou i obrazovou složku. Kdo by si však chtěl přehrát video později, má smůlu, šanci má pouze v reálném čase.

V tomhle ohledu mají výhodu lidé, kteří si chtějí s odstupem poslechnout debatu zastupitelů v Hukvaldech. Prakticky kdykoli si můžou pustit kvalitní videozáznam na internetových stránkách obce. Výhodou je, že často několikahodinové jednání je rozděleno do jednotlivých videí podle projednávaných bodů, takže se lze snadno podívat na konkrétní věc, která obyvatele zajímá. Podobně postupuje také třinecká radnice, která však na svém webu poskytuje pouze zvukový záznam.

Zákon o obcích ani žádný jiný právní předpis otázku pořizování zvukových či obrazových záznamů ze zasedání zastupitelstva obce speciálně neupravuje. Záleží pouze na obci, zda bude pořizovat záznam, ať pouze zvukový, nebo i obrazový. Dění na radnici tak obce zprostředkovávají různě. Například lidé v Kozlovicích si pravidelně nejen na webu, ale v obecním zpravodaji můžou přečíst zápis ze zasedání zastupitelstva obce, a to v poměrně podrobné podobě. Lze tak zjistit, kdo co řekl a jak se pro konkrétní bod hlasovalo.

Podobně postupují také v Malenovicích. Zveřejňování dokumentů o činnosti zastupitelstva obce není ze zákona povinné a zákony o územních samosprávných celcích toto neupravují.