Voda protekla horní částí budovy a strhla sádrokartonové podhledy s izolací ze stropu ve druhém patře, a to asi na rozloze 7 krát 5 metrů. Další stropy byly nasáklé vodou. Zasahovaly zde dvě jednotky hasičů z Frýdku-Místku.

"Hasiči z jednotky HZS Moravskoslezského kraje, stanice Frýdek-Místek, a z jednotky dobrovolných hasičů Frýdek přenášeli během úterního večera hudební nástroje, mj. klavíry, do suchých částí budovy, uklízeli spadlý sádrokarton a izolaci. Ve středu má přijít na kontrolu objektu statik," uvedl ve středu ráno mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Pietní akt u Památníku životické tragédie v Havířově.
Od tragédie v obci Životice letos uplyne pětasedmdesát let
Ilustrační foto.
Kraj podpořil rybáře. Dal jim 150 tisíc na boj se suchem

Oprava střešní krytiny na budově, která byla v březnu poškozena vichřicí, měla být hotova do konce letních prázdnin. Práce zahrnují také odstranění zbylé plechové střešní krytiny. Náklady by se měly vyšplhat na 700 tisíc korun.

Kvůli nepříznivému počasí, hlavně silnému dešti, měly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji v úterý na kontě čtyři desítky výjezdů, a to především během podvečera a večera. Hasiči především čerpali vodu, čistili kanalizace a odstraňovali spadlé a nebezpečné stromy, ale také opravovali stržené střechy a odstraňovali zeminu v potoce.

Na stanovišti v areálu kopřivnické automobilky začala pracovat těžká technika. Vizualizace odhaluje budoucí podobu nového muzea.
Strela bude mít nový domov. Kopřivnice začala stavět muzeum
Vchod do kavárny a restaurace Radhošť ve Frýdku-Místku.
O frýdeckou kavárnu Radhošť se postará místní škola
Dopravně-bezpečnostní akce v Moravskoslezském kraji.
Policisté kontrolovali řidiče nákladních vozidel