Tři porodní sály s moderními porodními lůžky, WC a sprchou byly vybaveny novými barevnými polohovacími vaky a velkými míči. Porodní sály ožily nejen novým vybavením, ale i výmalbou.

„Chceme rodičkám, které v prostorách porodního oddělení stráví leckdy několik hodin, nabídnout příjemné prostředí, odlišné od standardního vzhledu nemocničních pokojů," prozradila Irena Peřinová, staniční sestra porodních sálů.

„Každou z místností jsme se snažili navrhnout v jiných barvách, jeden z porodních sálů je například zařízen ve žlutomodré barvě, v dalším převládá oranžová a zelená a třetí sál je zelenkavý s červenými doplňky. S barvou vybavení je sladěná také výmalba jednotlivých sálů. Místnost pro trávení první doby porodní je vymalována teplou, světle oranžovou barvou, se kterou ladí oranžové a modré sedací vaky a míče, které maminky používají pro uvolnění," popsala Irena Peřinová.

Nový kabát dostala také čekárna gynekologicko-porodní ambulance, společenská místnost gynekologicko-porodního oddělení a dva nadstandardní pokoje, které jsou vybaveny nově potaženými pohodlnými barevnými křesílky.

„Snažíme se o to, aby se budoucím maminkám u nás líbilo a byly spokojené nejen s lékařskou a ošetřovatelskou péčí, ale také s prostředím, kde stráví se svým novorozeným miminkem několik dnů," řekla vrchní sestra gynekologicko-porodního oddělení Eva Šprlová. „Samozřejmostí je přítomnost otce u porodu a můžeme nabídnout i ubytování na nadstandardním pokoji. Pravidelně pořádáme přednášky pro budoucí rodiče, dny otevřených dveří a ve spolupráci s rehabilitačním oddělením nabízíme předporodní cvičení. Připravujeme také vydání vlastní brožurky s informacemi pro budoucí maminky," uzavřela Eva Šprlová.

V roce 2013 využilo služeb frýdecko-místecké porodnice 1 108 maminek a narodilo se zde 1 115 dětí.