Jeden ze zaměstnanců cirkusu Deníku potvrdil, že postavit šapitó není žádná sranda. „Stavíme jej prakticky od rána až do večera. Je s tím rozhodně hodně práce. Pomáhá každý, kdo má ruce a nohy. Do stavby cirkusového stanu se zapojí asi patnáct lidí. Navíc vypomáhají i děti. Náš cirkus je vlastně takový rodinný podnik," prozradil Maik Doubek z cirkusu Prince s tím, že ve Frýdku-Místku byli naposledy v roce 2007.

„Čtenáře by asi mohlo zajímat, jak to mají naše ratolesti se školou. Dá se říct, že během štace vystřídají několik desítek škol. Do každé chodí třeba jeden až dva týdny. Jinak to opravdu nejde udělat. A vysvědčení dostávají z té školy, do které chodí přes zimu, když máme pauzu. Samozřejmě se s nimi ve volném čase učíme a dohlížíme, aby měly napsané domácí úkoly," pousmál se Maik Doubek.

Jak dále dodal, během roku zavítají až do šedesáti měst v rámci České republiky. „Do zahraničí nejezdíme. Jen někdy na Slovensko. A kolik může být u nás cirkusů? Mým odhadem asi třicet. Prakticky se všichni známe. Menší rivalita nastává až během sezony. Je to ale všechno v mezích slušnosti," dodal Maik Doubek.

A na co všechno se mohou diváci těšit? Cirkusáci předvedou drezuru velbloudů, zeber, kamerunských a kyperských koz. Děti jistě potěší malí poníci, prasátka nebo jedinečná spidermanova show. K vidění ale bude i bangee jumping show. V zoo přidružené k cirkusu mohou návštěvníci vidět mimo jiné antilopy. Junioři si mohou na památku odnést fotku na velbloudovi. Vyfotografovat se budou moci i s lachtany, kteří rovněž budou vystupovat.

Představení se konají od středy 23. do pátku 25. dubna od 17 hodin, v sobotu 26. dubna od 14 hodin a v neděli 27. dubna od 11 hodin.