„Zaměstnanci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje odebrali z několika pískovišť vzorky, které putovaly na mikrobiologické a parazitologické vyšetření. Výsledek rozborů ukázal, že písek je nezávadný,“ informovala mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Dodala, že výsledky mikrobiologického a parazitologického vyšetření prokázaly, že pískoviště ve Frýdku-Místku plní požadavky vyhlášky, která stanovuje hygienické požadavky na koupaliště, sauny a hygienické limity písku v pískovištích venkovních hracích ploch.

„Odebrané vzorky neprokázaly přítomnost bakterií Salmonelly, negativní byl i výsledek na přítomnost vajíček geohelmintů – tedy cizopasného červa, jehož vývoj probíhá bez mezihostitelů,“ doplnil vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu Jaroslav Zezula.

„Město každoročně vyměňuje písek ve všech 143 pískovištích, která vlastní a provozuje, přičemž 90 jich je ve Frýdku a 53 v Místku. Náklady se pohybují kolem 700 tisíc korun,“ konstatovala Jana Matějíková.