Prázdniny ve městě, které pořádá Středisko volného času Klíč pro všechny frýdecko-místecké děti, které tráví prázdninové dny doma, pokračují i tento týden rozmanitým programem.

Dnes, v pondělí 14. července se dětem o zábavu postará Beskydská šachová škola, která v prostorách Střediska volného času Klíč na ulici Pionýrů v Místku pořádá šachový turnaj O šachového krále a královnu.

V úterý pak děti mohou vyrazit na autobusový výlet na krytou jízdárnu v Hnojníku. Sraz bude v 9 hodin u SVČ Klíč a děti se vrátí na stejné místo kolem 15. hodiny.

Na další autobusový výlet se děti mohou těšit hned následující den, ve středu 16. července. Sraz je v 9 hodin u krytého bazénu v Místku, odkud se děti vyjedou podívat na Návštěvu světa miniatur na ostravské Černé louce. Vrátí se kolem poledne. Na oba autobusové výlety je nutné se předem přihlásit.
Ve čtvrtek 17. července si přijdou na své malí lovci. Frýdecko-místecká místní organizace Českého rybářského svazu, Casting 2, pořádá od 9 do 13 hodin na frýdeckém stadionu TJ Slezan ukázky házení rybářským prutem na terče a poznávání ryb.

Rekreačně si zahrát stolní tenis děti mohou přijít v pondělí 21. července mezi 9. a 12. hodinou na 2. základní školu J. Čapka ve Frýdku. Sraz bude v 9 hodin u boční branky školní tělocvičny poblíž zastávky MHD U Gustlíčka.

V úterý 22. července si děti budou moci na 2. základní škole od 9 do 12 hodin zahrát sálovou kopanou. Středeční dopoledne od 9 do 12 hodin je vyhrazeno soutěžím a hrám v Městské knihovně na Jiráskově ulici. Na čtvrtek 24. července a pátek 25. července je vždy od 9 do 12 hodin připraveno Malování v Sokolíku. Děti si tu budou moci vyzkoušet tradiční i netradiční výtvarné techniky.