Děti z místecké 4. základní školy Komenského prošly Malou policejní akademií. Tak se totiž jmenoval dlouhodobý program, během něhož se děti měly naučit čelit sociálně patologickým jevům. Školáci se díky projektu například dověděli, jak by se měli zachovat, když se setkají se šikanou, jak se vyhnout vymývání mozků náboženskými sektami nebo jak čelit gamblerství a drogám.

„Na přípravě preventivních programů pro děti spolupracovala i frýdecko-místecká městská policie, státní policie a také Národní protidrogová centrála, které se společně snažily, aby děti dostaly co nejvíce informací a uměly pak zvládnout případné krizové situace,“ podotkla mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

Minulý týden program pro děti vyvrcholil sportovně zábavným dopolednem v areálu frýdecko-místeckého kynologického klubu. „Pro děti bylo nachystáno vskutku atraktivní dopoledne, na jehož začátku zhlédly ukázku výcviku policejního psa, který reagoval na povely, ale osvědčil také statečnost v boji s lumpem. Žáci si přitom vyslechli, co pejsci potřebují a v čem lidé dělají nejčastější chyby při výchově.

Ti nejodvážnější si potom dokonce také vyzkoušeli, jakou má pes sílu, když si navlékli po figurantovi ochranný rukávec,“ popsal průběh akce redaktor magistrátu Petr Pavelka. Kromě toho však děti čekalo ještě další překvapení. Mohly si totiž osahat výstroj a dovědět se spoustu zajímavostí o populárních „střílecích“ hrách na vojáky v terénu, paintbalu a airsoftu, kterým doslova propadají celé kolektivy nadšenců. Po pořádné dávce adrenalinu se pak nakonec školáci mohli uklidnit a zrelaxovat při jízdě na koni.