„Jen během první půlhodiny přišlo 63 dětí," uvedla starostka místního SDH Jana Chlebková.

Přijeli i dobrovolní hasiči ze sousední Bystřice. „K jednomu úkolu potřebujeme vodu a oni mají cisternu," dodala Jana Chlebková ke stanovišti, na kterém se proudem vody shazovaly plechovky. „Nebylo to těžké. Chodím do mladých hasičů, takže to bylo jednoduché," pravil šestiletý Petr Lačík, který úkoly plnil s dvanáctiletým bratrem. „Je perfektní, že tu děti mohou přijít, zabavit se, strávit odpoledne s rodiči. Co je nejvíc zajímá? Určitě to hasičské auto," smála se 37letá maminka Simona Lačíková z Vendryně.

Sedmiletou Lauru Štefekovou lákalo malování na obličej. „Určitě je to prima, budeme tady až do konce. Jdeme na všechna stanoviště," prozradila její maminka Dana. Také ona si všimla, že děti jsou z hasičů nadšené.

Děti si vyzkoušely třeba střelbu ze vzduchovky či hod gumákem. U tohoto úkolu radil své dceři Petr Káňa. „Manželka tady byla už loni, já jsem tady poprvé. A jsem velmi spokojený," řekl Deníku. Stejně to viděla i Aneta Sikorová z Třince, která na akci vzala svého mladšího bratra. Společně s nimi se v parku bavila Pavla Káňová. „Trošku mě mrzí, že se nemůžu vrátit do dětských let. Sama bych chtěla proudem vody shazovat konzervy," smála se. „Na druhou stranu, pivo v tomto počasí bodne," konstatovala čtyřiadvaceti­letá žena.

Zapsaných dětí bylo nakonec 165. Po splnění úkolů dostaly za odměnu balíček. „Den dětí jsme zorganizovali čtvrtým rokem," připomněla Jana Chlebková. Veškeré atrakce v areálu byly zdarma. Hasiči, kteří letos slaví pět let SDH, se postarali také o občerstvení.