Ve městě je 110 dětských pískovišť, které pojmou 300 tun písku. Z rozpočtu proto muselo být na nákup a výměnu písku uvolněno celkem čtyři sta tisíc korun.

„Pravidelně, vždy na jaře, provádíme kontroly dětských hřišť. Zaměřujeme se na technický stav herních prvků po zimě a samozřejmě na pískoviště. Bezpečnost dětí je pro nás důležitá. Proto také každým rokem měníme písek v pískovištích, a to zejména z hygienických důvodů. Následně, v letních měsících, měníme na pískovištích sedací části poškozené ať už vlivem počasí nebo vandaly a průběžně opravujeme také poškozené houpačky, prolézačky a podobně," uvedl primátor Michal Pobucký s tím, že investice se netýká pouze písku, ale i rekonstrukcí samotných pískovišť.

„Co se týče výměny písku, z pískovišť odtěžujeme horní vrstvu původního písku do hloubky dvaceti centimetrů, pak navezeme nový písek, celou plochu urovnáme a ručně dočistíme. Certifikovaný písek letos rozdělíme mezi 62 frýdeckých a 47 místeckých pískovišť. Obměnu písku bychom měli ukončit v prvním červnovém týdnu s tím, že v létě budeme na nejvíce využívaných hřištích písek do pískovišť dosypávat," dodal šéf technických služeb Jaroslav Kohut, který dále apeluje na majitele psů a koček, aby své mazlíčky nevenčili v blízkosti pískovišť.