„Prázdninový program už je taková naše tradice. Víme, že pro rodiče a prarodiče není vždy jednoduché najít prostor, ve kterém by mohli trávit s dětmi čas. Proto budeme mít otevřeno už od rána a na dopoledne budeme mít vždy připravenou nějakou kreativní a zábavnou aktivitu,“ popisuje Marie Gorylová, vedoucí knihovny pro děti.

V pondělí budou děti společně s knihovníky a knihovnicemi vyrábět papírové létající draky a pokud to počasí dovolí, tak si výtvory rovnou vyzkouší. V úterý si ráno a dopoledne budou moct všichni zahrát deskové hry, kterých má třinecká knihovna opravdu velkou zásobu. Knihovníci se zhostí rolí mentorů a také samotných hráčů. To však není vše, co si na poslední říjnový týden v knihovně připravili.

„Rozhodli jsme se, že po delší pauze opět oživíme program s názvem Strašidlení, který měl v minulosti velký úspěch“ říká Gorylová.

Jedná se o dobrodružnou a trochu strašidelnou procházku knihovnou, která je určená všem odvážlivcům straším 6 let, kteří si troufnou přijít bez rodičů. 

Dále děti čekají hry, kreativní dílny a další zábavné aktivity. Akce se koná zdarma a je možné se na ní přihlásit v knihovně pro děti osobně, na telefonním čísle:  558 999 120 nebo e-mailu:  deti@knihovnatrinec.cz.