Největší zásluhu na otevření hřiště mají především členové zdejšího osadního výboru Miroslav Šolín, René Kaniok a Libor Pastorek, kteří zde odpracovali 250 hodin bez nároku na honorář.

Dokázali s těžkou technikou a partou zaměstnanců bašského obecního úřadu Bohuslavem Kolkem, Josef Němcem a Karlem Ondruchem připravit terén pro usazení všech kolotočů, skluzavek, prolézaček, prostě všech prvků na dětském hřišti

U hřiště je vymezen i prostor na dělání táboráků se zabudovanými lavičkami, pískoviště pro nejmenší a jsou připraveny základy a zámková dlažba pro výstavbu altánu. Dřevo na jeho výstavbu zdarma poskytl další člen osadního výboru Ivo Lička. Byly zde zasazeny nové stromky, zahradní úpravy a zaseta tráva.

Celková částka vynaložená na vybudování hřiště dosud není vyčíslená, ale pohybuje se v řádu statisíců korun. „Jsem rád, že se dobrá věc podařila úspěšně dotáhnout do konce. V plánu je ještě vybudování tenisového kurtu, hřiště na volejbal a nohejbal a oprava fotbalového hřiště. Věřím, že i tyto naše záměry pomocí místních občanů zvládneme,“ řekl Miroslav Šolín.

Hřiště se otevíralo za přítomnosti starosty Bašky Břetislava Jaska, místostarosty Františka Carbola, předsedy osadního výboru Miroslava Šolína a spousty místních lidí. Veřejnost má nyní prostory k využití volného času, na které už především ta mladší generace několik desítek let čekala.

DAJANA ZÁPALKOVÁ