Hra pro děti se zbojníkem Ondrášem odstartovala koncem června a bude pokračovat po celou sezonu letních prázdnin. Hledání pokladu se mohou zúčastnit děti od 2 do 15 let. Postavičku Ondráše lze během hry zahlédnout také v zapojených infocentrech.

Hledači pokladů si mohou v Turistickém informačním centru Frýdek≈Místek obstarat svou cestovatelskou mapu a měšec, a vydat se o prázdninách na putování po Beskydech se známým zbojníkem.

PRAVÁKY, sinoly, suchohřiby, klouzky, kuřátka, růžovky, to se dá momentálně najít v lese na Morávce.
OBRAZEM: Na houbách v Beskydech. Moc nerostou, ale zkušení a trpěliví najdou

Měšec slouží pro sběr dukátů, které jsou nezbytné k odtajnění ukrytého pokladu. Dukáty jsou na vybraných místech uvedených v mapě. Začít hledat lze rovnou ve Frýdku-Místku na frýdeckém zámku, kde je nutné najít žalář, ve kterém byl Ondráš vězněn a tajnou chodbu, kterou možná utekl.

„Zatím přišlo asi padesát dětí. Někteří se registrují u nás, těch bylo přes dvacet, jiní už za námi přijdou s vyplněnou registrací. Ondrášovy dukáty mohou děti získat na deseti místech, která jsou zakreslena na mapě. Dukát obdrží, pokud si koupí lístek na prohlídku zámku nebo pokud se rozhodnou navštívit výstavu v muzeu. Aby si mohly vyzvednout odměnu, musí mít alespoň tři dukáty, za to dostanou klíčenku nebo sadu tužek, a nejvíce mohou nasbírat deset dukátů, za které je čeká poklad v podobě hrníčku. Odměnu si mohou vyzvednout celkem v šesti informačních centrech,“ sdělil lektor Muzea Beskyd Frýdek-Místek Marek Weissbrod.

Další dukáty jsou k dostání také v Naučném včelařském areálu v Chlebovicích. Návštěvníci zde objeví miniaturní svět včel, poznají starodávný způsob výroby medu a ochutnají i medové lahůdky.

Bobová dráha Boboffka na Čeladné, 14. července 2020.
Hit léta v Beskydech? Bobová dráha v Čeladné nabízí skvělou prázdninovou zábavu

V průběhu prázdnin se zbojník Ondráš bude ukrývat i v turistických informačních centrech v celé turistické oblasti Beskydy-Valašsko. Cestovatelská mapa, po které se novodobí zbojníci mohou vydat, čítá celkem deset stanovišť. Sběrači dukátů mohou navštívit například hrad Hukvaldy, Štramberskou trúbu nebo lanové centrum Tarzanie a spoustu dalších zajímavých míst.

Andrea Jalůvková, Tereza Liczmanová