Frýdecko-místecké malé děti dostaly zbrusu nové hřiště s prolézacím hradem, kolotoči a točidly, různými houpačkami a velkou lanovou prolézačkou. Hřiště je za domy na ulici Marie Majerové v Místku a ve středu 13. května je slavnostně otevřela primátorka města Eva Richtrová (ČSSD) a její náměstek Michal Pobucký (ČSSD).

„Nové dětské hřiště na ulici Marie Majerové je už desátým hřištěm ve městě, které bylo postaveno podle přísných norem Evropské unie. Náklady na jeho vybudování včetně demontáže původního zařízení, obnovy povrchu, který nyní tvoří pryžové desky a zemních prací byly vyčísleny na téměř 4,5 milionu korun,“ uvedl Michal Pobucký. „Dětské hřiště je moderní a tvoří jej herní prvky, které mají větší pevnost i stabilitu. To následně vede ke snížení nákladů na jejich provoz a údržbu,“ dodal Pobucký.

Na hřišti nechybí oblíbené houpací pružiny, sestava v podobě hradu s klouzačkami, houpací ptačí hnízdo, kolotoče ani točidla. „Navíc má hřiště jedinečnou lanovou pyramidu, která je nejvyšší ve městě,“ upřesnila mluvčí magistrátu Jana Matějíková. V okolí hřiště nechybí ani lavičky a odpadkové koše.

Z nového hřiště jsou nadšeny i samotné děti. „Moc se mi tady líbí. Mám malého brášku a až vyroste, tak mu tady všechno ukážu,“ prozradila šesti a půlletá Terezka Rašková z Frýdku-Místku, která si spolu se svými kamarády z mateřské školy na ulici Jiřího Trnky hned přišla nové prolézačky vyzkoušet. „Už jsem tu byla dříve i s maminkou a moc se mi tu líbí,“ pověděla pětiletá Verunka Vojtíšková ze Žabně. „Já už jsem tu také byl s maminkou i s taťkou a už jsem si vyzkoušel všechny prolézačky, kolotoče i houpačky. Vylezl jsem taky až nahoru na pyramidu, nebál jsem se. Bydlíme blízko odtud a určitě sem budu chodit často,“ pověděl 6,5 letý Šimon Rodek.

„Hřiště ve stejném stylu už jsou postavena například v parku na ulici Puškinově, v Janáčkově parku, u Sokolovny v parku Svobody, na sídlišti Slezská na ulici Dobrovského, na sídlišti Anenská na ul. J. Lohrera, v Sadech B. Smetany, na ulici Dr. A. Vaculíka poblíž restaurace Veranda, Nad Lipinou a také za nemocnicí v místech křížení ulic I. J. Pešiny a I. P. Pavlova,“ vyjmenovala mluvčí. „Ještě letos by mělo vzniknout i další zbrusu nové dětské hřiště na sídlišti Riviera u 7. základní školy a připravuje se rekonstrukce dětského hřiště na ulici Komenského u 4. základní školy. Na ostatních dětských hřištích proběhne oprava a výměna poškozených nebo nevyhovujících herních prvků a samozřejmě vyměníme i písek v pískovištích,“ doplnil vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Jaroslav Zezula.