„Máme připraveno celkem osm stanovišť, kde se plní různé hudební úkoly. Děti chodí po stopách, které jim pomáhají snáze jednotlivá stanoviště najít,“ řekla organizátorka Jana Heczková. Na děti tak čekala soutěž Kufr s hudební tematikou, zpívání, poznávání známých melodií, hledání not, pantomima či malování písničky.

„Navzdory tomu, že hudební soutěže nebývají tolik populární a že dneska prší, přišlo celkem hodně dětí,“ pochvalovala si akci Heczková. Během dopoledne dorazilo sedmdesát osm hráčů. „Dneska jsme se byli na Prázdninách podívat poprvé, zatím jsme totiž neměli čas. Moc se nám to líbilo. Určitě se na nějakou akci vypravíme znovu,“ uvedla maminka Ivana Golíková , která přišla se synem Vojtou.

Letos probíhá již 4. ročník celoměstské prázdninové hry Prázdniny v 3nci. Dvacet pět třineckých organizací připravilo pro děti celkem padesát akcí. „Je vidět, že se každým rokem účastní stejné děti. Můžeme sledovat, jak nám postupně rostou. Nejdřív chodili s rodiči a teď už třeba sami,“ dodala Hezcková.

EVA MARTÍNKOVÁ