Nešlo o první klání, do něhož se zapojila charitní střediska či jejich zaměstnanci, už dříve proběhly soutěže v bábovkování a štrůdlování.

„Výroba jednohubek zapadá do projektu s názvem Jak se co dělá," uvedla vedoucí klubu a sociální pracovnice Alena Kopidolová. Zájemci se sešli v devět hodin ráno. Na jednohubky postupně přidávali zeleninu, salámy a křenovou pomazánku. „Tu jsme si udělali," prozradila Jana Boščíková, pracovnice v sociálních službách, která dětem pomáhala. „Základem je samozřejmě nakrájený rohlík," připomněla.

Pro středeční soutěž, kterou vymyslelo středisko Maják, se vyrobilo třicet stejných kusů jednohubek. Zbytek nakrájeného pečiva si děti nazdobily samy, a to podle vlastní fantazie. Všechny jednohubky s pomocí Jany Boščíkové děti nakonec ozdobily malými vlaječkami s palmou. Jejich výroba bavila třeba sedmiletou Sabinu Lackovou. „Do klubu chodím pravidelně, tady je všecko fajn," řekla.

Do výroby jednohubek se zapojila také desetiletá Daniela Božoňová. „Je fajn, že o jarních prázdninách je tu otevřeno od devíti hodin. Do Klubu Nezbeda chodím hodně často, hrajeme tady třeba stolní fotbálek nebo hry," shrnula. S jednohubkami dětem pomáhal také 25letý dobrovolník Vojta, bývalý klient charitního střediska, jenž se vyučil kuchařem. V klubu, který působí v Lidovém domě v ulici F. Čejky v Místku, zavládla později velká radost. „Soutěž v jednohubkách vyhrály děti z Klubu Nezbeda," oznámila Renáta Zbořilová z Charity Frýdek-Místek.

Prázdninový provoz Klubu Nezbeda je od 9 do 14 hodin. Už dnes na děti čekají tvořivé dílny, v pátek je na programu výlet do Ostravy.