Města a obce chystají v novém roce další investice do oprav dětských hřišť. Spousta z nich proběhla už v loňském roce.

V Jablunkově se snaží postavit hřiště na každém sídlišti. „Loni jsme je pouze udržovali. Ctíme myšlenku, že by na každém sídlišti měly děti najít své útočiště. A to se nám daří. Kromě jednoho sídliště máme hotovo. Ale letos dojde i na toto poslední místo. A tak vznikne hřiště na sídlišti u bytových domů na Aleji Míru. Děti zde najdou například kolotoč, nerezovou skluzavku nebo pískoviště. Stavět začneme hned, jakmile nám to počasí dovolí, tedy někdy na jaře,“ upřesnila vedoucí odboru školství a kultury Terezie Müllerová.

Ani Frýdlant nad Ostravicí dětská hřiště nezanedbává. „Loni jsme například opravili dětské hřiště na ulici Bezručově. Letos plánujeme otevření hřiště u Základní školy T. G. Masaryka, které se rekonstruovalo,“ uvedla pracovnice odboru školství a kultury Tereza Pudelková.

Restaurace v prostorách brušperského Národního domu byla nabízena k pronájmu, ale neúspěšně.
Lidé v Brušperku rozhodli v referendu o využití Národního domu

V Bystřici rozšiřovali také workoutové hřiště. „V loňském roce jsme rozšířili workoutové hřiště. U nové mateřské školy, která se staví, vzniknou dětské prvky v podobě pískoviště nebo houpaček,“ řekla vedoucí oddělení investic Ivana Bazgierová.

Kromě rekonstrukcí dětských hřišť vznikne i nová lesní posilovna.

„S kompletní rekonstrukcí hřiště u základní školy na ulici Slezská počítáme v létě příštího roku. Bude tam mimo jiné nové doskočiště, tartanová dráha nebo umělý trávník. Lesní posilovna vznikne také v létě. Měla by vyrůst na travnaté ploše v areálu Lesoparku. Bude instalováno celkem 14 nových cvičebních prvků, všechny prvky jsou zaměřeny na posílení a protažení celého těla. A to není všechno, ještě připravujeme doplnění dětských prvků v oblasti Lesopark křižovatka,“ vysvětlila plány s výstavbou starostka Třince Věra Palkovská.

Opravit by se mělo také hřiště u základní školy na ulici Kaštanová.

Ve Frýdku-Místku stále přibývá dětských hřišť. V rozlohově větším Frýdku jich je již 23, v místecké části 13 a v celém městě se nachází ještě další padesátka sportovních hřišť. „V tomto roce prozatím v plánu vybudování zbrusu nového dětského hřiště v Lískovci,“ řekla mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Ilustrační foto
Děti dostaly i nezvyklá jména