Akce se uskuteční tuto sobotu od 11 do 16 hodin v areálu restaurace Golf ve Frýdku-Místku. Za nepříznivého počasí se akce bude konat v hale průmyslové školy.

Na děti čeká kromě zábavných, sportovních a vzdělávacích her a soutěží v anglickém jazyce i medová cesta se včelkou Májou. Děti zhlédnou hudební, taneční a sportovní vystoupení frýdecko-místeckých talentů, vystoupí také kapela Nebe.

Celou akci bude moderovat známý sportovní komentátor Branek, bodů, vteřin Jan Smetana, motto akce totiž zní: „vzděláním a sportem proti drogám a násilí". Dětský den zahájí autogramiádou frýdecko-místečtí druholigoví fotbalisté, pro malé basketbalistky bude připraven už druhý ročník v minibasketbale.

Nebudou chybět ani další atrakce, jako jsou skákací hrady, trampolína, minigolf, dílničky, fotokoutek nebo malování na obličej.

Děti na dětském dni tradičně plní úkoly na různých stanovištích, poté obdrží lístek do tomboly, kde na ně čekají zajímavé ceny. Pitný režim, bohatá tombola, drobné občerstvení a vstup jsou zdarma. Akce je určena všem dětem z města a okolí.(lmo)