Město se spojilo se spoustou třineckých organizací a rozhodlo se lidem připravit mix, na který nezapomenou. Přestože den dětí, několik promítání v rámci letního kina a další akce už má Třinec zdárně za sebou, to nejlepší se teprve chystá.

„Pečlivě jsme se na letošní léto připravovali a věřím, že široká nabídka kulturních a sportovních aktivit lidi potěší a každý si z ní vybere to svoje,“ láká primátorka Věra Palkovská Třinečáky i přespolní.Stále se koná několik expozic a na plné obrátky běží letní kino, které například 2. července slibuje úspěšný snímek Vlastníci.

Bohatý program

Z nadcházejících akcí se velká zábava chystá 30. června při zahájení prázdnin na koupališti nebo od 7. července, kdy začnou Prázdniny v 3nci. Z nich stojí za vypíchnutí například 13. července hra Pevnost Boyard nebo 2. srpna Únikovka.

Bohatý program mnohdy s řadou koncertů je ale připravený v podstatě každý den až do posledního srpna!Podle mluvčí města Šárky Szlaurové bude důležitou součástí třineckých oslav vedle kulturního programu i pohyb a sportovní výzvy pro všechny generace.

„Největší z nich nese název Rozhýbej Třinec i ty. Společným cílem Třinečáků, kteří se do výzvy zapojí, bude v průběhu dvou měsíců našlapat celkově 90 000 kilometrů, přičemž kroky všech zaregistrovaných se budou sčítat,“ informuje Szlaurová s tím, že podrobnosti jsou na webu starstrinec.cz.

A kompletní program třineckých oslav pak zájemci naleznou na webu 90.trinecko.cz.