„Na tom programu jsme dělali několik dnů. Snažili jsme se, aby to bavilo nejen nás, ale samozřejmě i učitele, s nimiž jsme se chtěli co možná nejdůstojněji rozloučit. Nechybí videoprezentace s fotkami z různých školních akcí, jako byla například exkurze ve Vítkovicích a návštěva koncentračního tábora v Osvětimi. Došlo i rapování jednoho kamaráda. Myslím si, že to bylo pestré," prozradila během samotné akce Anna Ševčíková ze Staříče, nyní už bývalá žačka 9.B.

Někteří žáci se s touto školou loučili téměř se slzou na víčku. „Bude mi určitě smutno hlavně po spolužácích. Učitelé byli taky moc fajn. Chodila jsem tady velice ráda. Doufám, že se budeme alespoň pravidelně scházet na srazech, které vynechávat rozhodně nebudu," řekla s velkým dojetím čtrnáctiletá Lucie Siegelsteinová z Frýdku-Místku.

Ředitel 6. ZŠ Lukáš Synek je přesvědčen o tom, že deváťáci zvládnou po letních prázdninách přechod na střední školy bez větších problémů. „Snažili jsme se je na naší škole připravit co nejlépe, takže z toho pohledu by to snad pro ně neměl být větší problém. Přeji jim v dalším životě a studiu hodně štěstí," uzavřel ředitel Lukáš Synek s tím, že od příštího školního roku zavádějí novinku. „Prvňáčci si mohou zvolit nepovinný předmět – šachy," dodal ředitel.

Ředitel 6. ZŠ Lukáš Synek právě naposledy promlouvá k žákům, kteří  po prázdninách nastoupí na střední školy.

Ředitel 6. ZŠ Lukáš Synek právě naposledy promlouvá k žákům, kteří po prázdninách nastoupí na střední školy. Deník/Martin Šrubař