Digitální vysílání dnes naladí jen obyvatelé Ostravy a některých okolních měst a obcí. Například na Opavsku, ale i jiných částech kraje je digitální vysílání ještě problém. „V tuto chvíli neplánujeme posílení signálu v této oblasti, ale do budoucna je nevylučujeme. Všechny připravované změny naší sítě se diváci a posluchači dozvědí v dostatečném předstihu,“ informovala v pátek mediální zástupkyně společnosti České radiokomunikace Marie Fianová. Zatímco na Domažlicku bylo letos v srpnu zcela ukončeno analogové televizní vysílání a lidé tam naladí programy pouze v digitální podobě, na Ostravsku si lidé naladí „klasické“ analogové vysílání ještě několik let.
Přijímat digitální televizní vysílání mohou v Moravskoslezském kraji od 9. února 2005 na kanálu 39 (618 MHz) pouze obyvatelé Ostravy a okolí. Přesnou mapu pokrytí signálem pro digitální příjem mohou diváci najít například na internetových stránkách Českých radiokomunikací (www.cra.cz). Až v okamžiku, kdy docela skončí v České republice pozemní analogové vysílání, což bude v letech 2009 až 2012, se budou muset všichni majitelé televizorů vybavit digitálním přijímačem, takzvaným set-top-boxem, nebo televizorem s tímto zabudovaným přístrojem.
Podle zástupců Českých radiokomunikací znamená digitální vysílání televize pro diváka především výrazné rozšíření programové nabídky, stabilizaci kvality obrazu a zvuku zejména ve ztížených podmínkách a doplňkové informační služby.
Na Ostravsku lidé nyní mohou z hladnovského vysílače naladit v rámci digitálního vysílání multiplex vysílaný v síti společnosti České radiokomunikace, a to televizní a rozhlasové stanice – ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 Sport a NOVA, ČRo1-Radiožurnál, ČRo2-Praha, ČRo3-Vltava, ČRo Leonardo, ČRo D-dur, Rádio Česko, ČRo4-Rádio Wave. K tomu potřebují přístroj nazvaný set-top-box, který dekóduje digitální signál.