Letošní už třiadvacátý ročník této zimní show tématicky zaměřili na pravěk a dinosaury. Zahájí ji v sobotu 14. ledna.

„A pokud bude počasí přát, potrvá až do neděle 5. února,“ oznámil Petr Lessy, ředitel areálu na Pustevnách. Potřebný led – letos ho bylo historicky rekordních více než čtyřiačtyřicet tun, což dělalo okolo dvanácti set šedesáti kostek – tam dovezly dva kamiony a jeden nákladní automobil.

Prezidentské volby, 13. ledna 2023, Bílá.
VIDEO: První kolo prezidentských voleb v Beskydech aneb pátek třináctého v Bílé

Otevírací doba stanů:
Denně 9.00 – 16.30 hodin
Vstupné: 100 Kč nebo zdarma s jízdenkou na lanovku.
Děti do 10 let zdarma.
S průkazem ZTP/P - 50 Kč.
Parkoviště u hotelu RÁZTOKA zdarma.

„Jsem tu počtvrté a práce s ledem je docela závislá na počasí. To nám ale moc nepřeje, ve stanu máme asi jeden stupeň nad nulou, musíme podepírat i upravovat konstrukci soch, jelikož to nemrzne tak, jak má,“ poznamenal sochař Roman Mikuš z Vyšních Lhot na Frýdeckomístecku.

Ten s kolegy umělci používal k opracovávání ledu nejen motorové pily, brusky, kladiva a dláta, ale například též žehličku. Pod rukama jim vyrůstaly zajímavé díla, přičemž organizátoři přehlídky „Ledové sochy“ dovolili zatím pořídiit jen záznamy detailů – celek totiž musí zůstat až pro oči návštěvníků!

V centru obce Baška byla provedena instalace nového dopravního značení, 8. ledna 2023, Baška.
VIDEO: Řidič, pozor v Bašce, je tu změna přednosti v jízdě! Platí to od víkendu

Za dnes již lidových sto korun (což neplatí pro děti, které vstupné tradičně neplatí) mohou lidé do obou stanů. Jeden vyrostl směrem na Radhošť, druhý na opačné straně na Tanečnici. Lessy podotkl, že dovnitř se dá jít i na lístek z lanovky, která je nejlepší způsob, jak se na Pustevny dostat.