Technický náměstek frýdecko-místecké společnosti Distep Petr Pavlíček během páteční „tiskovky“ mimo jiné popsal, jak mělo k celé záležitosti dojít. „Někdy v polovině dubna mi Petr Konůpka zavolal a zeptal se mě, zda budeme instalovat patní měřiče. Když jsem mu odpověděl, že podle zákona musíme, oponoval, že to není pravda. Přibližně za týden mi volal znovu a přímo mi navrhl, že když už je to teda nutné, má známého, jenž doporučuje jiný typ měřičů, než pro které jsme se kvůli větší přesnosti měření rozhodli,“ vylíčil technický náměstek Distep Petr Pavlíček.

Nakonec se Konůpka i se zástupci firmy EESA 22. dubna do sídla společnosti Distep dostavil. „Během asi hodinu a půl dlouhé schůzky se mě snažili přesvědčit, že jejich měřící zařízení, které může mít až desetiprocentní odchylky v měření, je pro nás vhodnější. Když zjistili, že s tím u nás neuspějí, odešli s tím, že jsme to neprojednali s občany,“ sdělil Pavlíček.

Následně se události daly do pohybu. Vše vyvrcholilo tím, že vznikla petice, která byla poprvé zastupitelům a radním předložena na konci července na jednání frýdecko-místeckého zastupitelstva. close zoom_in „Celý problém s měřiči a naší údajně vysokou cenou tepla vznikl poté, co zastupitel Konůpka nezískal zakázku pro svou spřízněnou firmu. Nato rozjel kampaň proti nám, kterou využívá před blížícími se volbami. Vedení Distepu ale je a musí být apolitické,“ prohlásil ředitel společnosti Distep Petr Jonas.

Redakce oslovila i Petra Konůpku, aby se k ožehavému bodu mohl taky vyjádřit. „Absolutně není pravda, jak to vedení Distepu prezentuje. Je to prostě jedna velká lež. Je sice pravda, že jsem u nich se zástupci firmy EESA byl, jenže nikoho z této společnosti jsem předtím neznal, takže nechápu, o jaké spřátelené firmě a lobingu tady mluví. Informace o nich jsem měl jen z internetu, kde jsem se jen zajímal, jaké zákazníci mohou mít jiné možnosti při měření tepla. Jednoznačně se tady z jejich strany jedná o křivé obvinění, proti kterému se budu bránit,“ reagoval Petr Konůpka, který prozradil, že pod peticí je už 1 500 podpisů. V pondělí 20. září se kvůli problematice s teplem bude v budově Magistrátu města Frýdek-Místek konat mimořádné zastupitelstvo.