V loňském roce se narodilo 536 chlapců a 502 děvčat. Dvojčata se narodila čtyřikrát. Mezi nejoblíbenější jména patřil Matyáš, Adam, Filip, Lukáš a Jakub. Děvčátka dostávala nejčastěji jména Nela, Ema, Tereza, Viktorie a Eliška.

Pro nastávající maminky zde průběžně pořádají předporodní kurzy a dny otevřených dveří, které jsou vždy rychle zaplněny vzhledem k velkému zájmu budoucích rodičů. „V předporodních kurzech s budoucími maminkami probíráme nejen vývoj plodu a změny v těhotenství, ale také vhodnou stravu a cviky přiměřené pro dané období,“ vysvětlila vrchní sestra gynekologicko-porodního oddělení Eva Šprlová.

„Maminky se dozví, jak rozpoznat příznaky počínajícícho porodu, doporučíme, co si vzít s sebou do porodnice, jak probíhá příjem k porodu. Součástí kurzů je také příprava na píči o dítě, manipulace a komunikace s dítětem a psychoprofylaxe. Zájemkyně mohou navštěvovat také kurzy cvičení pro budoucí maminky, které vedou naše zkušené fyzioterapeutky,“ dodala vrchní sestra.

Porodnice opět nabízí možnost nechat si své miminko vyfotografovat ještě v porodnici profesionálním fotografem. „Každé miminko dostane na památku pamětní list s obrázkem akademické malířky Ireny Stanislavové, kde je uvedeno jeho jméno, datum a hodina narození, porodní váha a míra,“ dodala tisková mluvčí Jolana Filipová.

V Nemocnici Třinec se za posledních šest měsíců narodil 444 dětí. „Oblíbené jméno pro chlapečky je v poslední době František a u holčiček vede Eliška,“ řekla vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Regina Slowik. V loňském roce se zde narodilo celkem 790 dětí, z toho 429 chlapců a 361 děvčat, dvojčata se narodila pětkrát.

Klára Kubiesová

Ondřej Kunz, Pstruží, nar. 25. 7., 50 cm, 3,66 kg, Nemocnice ve Frýdku-Místku.
Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek