Ve finále bojovalo deset finalistek, které se na závěrečný a rozhodující večer prozpívaly z konkurence 273 soutěžících. První místo a pozlacenou sošku nakonec získala Kateřina Kouláková z Palkovic.

„Prozpívala jsem se až sem s vlastní písní Něha. Po zvukové a generální zkoušce nás čekaly přípravy, kdy jsme se s ostatními deseti finalistkami zkrášlovaly a rozezpívávaly. Celý večer uváděl moderátor Martin Hrdinka spolu s Terezou Tobiášovou. Ve finále jsme měli povoleno zpívat pouze české písně. Bylo rozděleno do dvou kol – a to na finále a superfinále," řekla Kateřina Kouláková s tím, že v prvním kole jim byla přiřazena jedna z vybraných písní.

„Já měla přidělenou píseň od Radůzy – Studený nohy. Tato píseň mi zkrátka přirostla k srdci, protože je jiná. A já chtěla být odlišná, což mi vyšlo. Na pódium jsem vyšla naboso, čímž jsem překvapila nejen obecenstvo, ale také samotnou porotu. Po našem výkonu nás hned slovně i body ohodnotila takzvaná malá porota, kterou tvořili Michal Malátný, Miloš Skalka a Američan Michael Jay. Co jsme zatím neznali, byly výsledky velké poroty, jenž byly odhaleny až po odzpívání všech finalistek. Čtyři z nás postoupily do semifinále a já byla mezi nimi. V obálce se na mě usmíval smajlík s nadpisem: postupuješ. Bylo to obrovské nadšení a radost," popisovala Kateřina Kouláková, která se těšila, až předvede svou druhou zvolenou píseň ze své vlastní tvorby – Něha.

„Před vystoupením ze mě už nervozita opadla a já se naopak velmi těšila, až se budu moci předvést a zazpívat nadšenému publiku a porotě. Usedla jsem za piáno a spustila. Ty okamžiky, kdy celý sál poslouchal jen a jen mě, jsem si neskutečně užívala. Je to opravdu jedinečný pocit, když můžete předat kus sebe a interpretovat píseň přeplněnému sálu. Po bouřlivém potlesku jsem obdržela od malé poroty hodnocení 10, 9 a 10. Měla jsem obrovskou radost, že se mi výkon povedl," vzpomínala Kateřina Kouláková.

Před samotným vyhodnocováním ještě program zpestřila kapela Chinaski známými hity. Poté přišlo už samotné vyhlášení. „Já byla opravdu mnohem více nervózní než při vystupování. Ale začalo se vyhlašovat 3. místo, 2. místo. Nic. A teď jsem zaslechla, že na 1. místě se umístila Kateřina Kouláková. Skákala jsem radostí až skoro do stropu. Zvítězit Czechtalent bylo mým snem už od patnácti let, avšak soutěžila jsem pouze loni a letos – a konečně se to povedlo. Zlatou sošku mi předával prezident festivalu Luděk Malár," byla stále dojatá Kateřina Kouláková, která v současnosti vydává své první DEMO CD. Na něm je sedm vlastních písní nazpívaných česky a anglicky.

A jaké má sympatická zpěvačka další plány. „V létě plánuji vystoupení na ostravském Festivalu v ulicích, v Praze, Luhačovicích – a dokonce i ve skotském Edinburghu. Na známém frýdecko-místeckém festivalu Sweetsen fest mě můžete vidět s kapelou Jiný podnik. S kapelou Sagar vystupuji také na výchovných koncertech pro děti a mládež nejen po Frýdecko-Místecku," uzavřela Kouláková.